Przejdź do treści

wRadzyminie

wRadzyminie.pl

loader-image
27°C
Strona główna » Weekend w Radzyminie, co robić? Jak spędzić czas z dziećmi w gminie Radzymin?

Weekend w Radzyminie, co robić? Jak spędzić czas z dziećmi w gminie Radzymin?

  Weekend w Gminie Radzymin, co robić? Jak spędzić czas? Przewodnik specjalnie dla mieszkańców gminy Radzymin!

  Radzymin to piękne miasto, jako mieszkańcy pewnie kochamy je miłością matczyną, mimo, że czasem zdarza nam się ponarzekać na różne niedogodności. Kiedy to piszemy jest końcówka sierpnia, przed nami ostatni weekend wakacji, ale ciepłych dni jeszcze przed nami sporo. Dlatego postanowiliśmy podrzucić kilka pomysłów na spędzenie czasu w Radzyminie, gminie i troszkę dalej. Zaczynamy!

  Do 30 km w gminie Radzymin

  Kajaki PRO: Miejsce zbiórki: Kuligów, ul. Wojska Polskiego 62, zaledwie 12 km, 14 minut jazdy, od centrum Radzymina. Trasy: FISZOR & BUG na odcinku Słopsk – Kuligów, BUG & NAREW na odcinku Kuligów – Arciechów oraz RZĄDZA & J. ZEGRZYŃSKIE na odcinku: Rejentówka – Arciechów.

  Plaża Arciechów, zaledwie 14 km, 19 minut jazdy, od centrum Radzymina. Idealna na spacery, sporty wodne, czy zwyczajne plażowanie, a nawet rowery po okolicy.

  Alpaki Cudaki, ul.Wróblewskiego 27 B, Radzymin. Na miejscu: alpaki, koziołki, owieczki, kucyk i osiołek. Spotkanie z alpakami to m.in opowiadanie ciekawostek o alpakach przez przewodnika, jak jedzą, jak mieszkają, jak wygląda ich wełna.

  Jeśli lubisz leśne wycieczki rowerem, to polecamy również Leśne jezioro Parów Karski!

  Pamiętajcie również o Kinie Letnim, które odbywa się w Domku Ogrodnika w Radzyminie, w każdy piątek o godz. 20:00 oraz w Starych Załubicach o godz. 20:00. Z tego co się orientujemy, Kino Letnie organizowane jest również w Kuligowie, również w piątki.

  Zaglądajcie też do Biblioteki w Radzyminie oraz do Scena Cegielnia po porcję koncertów oraz kabaretów! A także do Domku Ogrodnika czy Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin oraz Filii w Starych Załubicach, odbywają się tam warsztaty nie tylko w okresie wakacji. 

  W dniu 28 sierpnia w godz. 15:00-19:00 organizowane jest “Zakończenie Lata”. Gdzie? Na kompleksie boisk przy Szkole Podstawowej nr. 2 w Radzyminie ul. M. Konopnickiej 24, szczegóły na profilu Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Radzymin

  Do 30 km poza gminą Radzymin

  Skansen w Kuligowie, zaledwie 11 km, 16 minut jazdy, od centrum Radzymina. W skansenie zwiedzać można stodołę, starodawne przyrządy, okazałe wozy, stylowe rzeźby, a od niedawna również posmakować wiejskiego jadła. Na miejscu organizowane są warsztaty i planery malarskie, zwiedzanie zarówno indywidualnie jak i grupowo. Pamiętajmy również o corocznym wydarzeniu, które odbywa się na łąkach nadburzańskich, czyli „HUZARZY ŚMIERCI. POLICJANCI W BITWIE WARSZAWSKIEJ 1920 R.” już w najbliższą sobotę 27 sierpnia, w osobnym wpisie opisaliśmy to wydarzenie: Inscenizacja walki w Kuligowie

  Zaraz obok skansenu, plaża w Kuligowie. Piękna, dzika, idealna na plażowanie, piknik, sporty wodne z własnym sprzętem, w okolicy na plaży 738 jest również możliwość skorzystania z katamaranu i popłynięcie do Serocka.

  Summer Playground w Słopsku, zaledwie 19 km, 24 minuty jazdy, od centrum Radzymina. Jak mówią, to najbardziej rozrywkowa plaża w Polsce! Wodne atrakcje to: aquazorbing, czyli chodzenie po wodzie w przeźroczystej kuli, deska-sup, skimboarding, flyboard, wakeboard, wodny tor przeszkód. A także na lądzie: zielona strefa relaksu z 4 huśtawkami, 10 hamakami, 3 boiska do siatkówki, 2 stoły do ping ponga.

  Zielony Labirynt w Kukurydzy Nieporęt ul. Jana Kazimierza 219, zaledwie 15 km, 20 minut jazdy, od centrum Radzymina. Na miejscu zabawa w szukanie wyjścia, zdobywanie pieczątek a wszystko na terenie 15 000 m2 pola kukurydzy, 3500m2 terenu rekreacyjno-piknikowego.

  Jabłonna Palace, zaledwie 24 km, 29 minut jazdy, od centrum Radzymina. Samo miejsce to hotel, restauracja i oranżeria, a także ogromny park do zorganizowania pikniku czy jazdy na rowerze. Ciekawy klimat i historia. Często organizowane są tutaj wydarzenia i warsztaty dla dzieci i dorosłych.

  Skrzaty z Lipin, Ul. Spacerowa 39 Lipiny, zaledwie 25 km, 21 minuty jazdy, od centrum Radzymina. Na miejscu alpaki oraz moc warsztatów m.in gniotki sensoryczne, ozdobne wianki na drzwi, lampiony z makramy, świeczki. A także park linowy, dmuchańce i strzelanie z łuku.

  Dynioland, czyli farma dyń w Wieliszewie zaledwie 20 km, 26 minut jazdy, od centrum Radzymina. Miejsce można odwiedzić podczas wydarzeń przez nich organizowanych, głównie jesienią, albo zarezerwować dla grupy. Wtedy w planie jest m.in odwiedzanie każdej z atrakcji z animatorem, zabawy i gry takie jak przeciąganie liny, strzelanie z łuku, bieg z przeszkodami, biegi w workach, dojenie słomianej krowy, spacer ścieżką sensoryczną, przejażdżki na koniu, warsztaty „Do it Yourself” (mydła, świeczki, herbaty itp.), zajęcia w ogródku. Poczęstunek we własnym zakresie. Farma położona jest na terenie rezerwatu leśno- łąkowego „Wieliszewskie Łęgi”.

  Co ciekawe dokładnie obok Dyniolandu są Alpaki z Farmy, jest to nowo powstałe miejsce na położone pomiędzy dwoma jeziorami, wśród łąk i lasów farmę, zamieszkują alpaki oraz najmniejsze koniki Świata. Na miejscu organizowane są indywidualne spotkania, wycieczki, urodziny, sesje zdjęciowe i wiele więcej.

  Gospodarstwo Agroturystyczne “Cuda i Wianki” w Kiciny 5, zaledwie 26 km, 30 minut jazdy, od centrum Radzymina. Na miejscu warsztaty dla dzieci, kulinarne, ze zwierzętami czy roślinami.

  Leśniczoffka Zagościnieczaledwie 12 km, 18 minut jazdy, od centrum Radzymina. Na miejscu klimatyczna, OFFowa leśniczówka z bogatą ofertą warsztatów i zajęć edukacyjnych, a także kury, kaczki, kozy!

  Do 50 km 

  Park Dolina Wkry, Pomiechówek ul. Nasielska 3, zaledwie 40 km, 42 minuty jazdy, od centrum Radzymina. Atrakcje na miejscu: ścieżka przyrodnicza, spacer w koronach drzew, wieża widokowa, park linowy, plac zabaw Wiking, ścianka wspinaczkowa, tyrolka nad wodą, a także plaża i promenada. W okolicy realizowane są również spływy kajakowe oraz szlaki turystyczne, możliwe jest wynajęcie sprzętu.

  Nosellia hotel w Krzyczki Szumne 44 05-190 Nasielsk, zaledwie 45 km, 42 minuty jazdy, od centrum Radzymina.  Atrakcje to: profesjonalny tor do Disc Golfa, deski terenowe, tyrolka biegnąca wzdłuż jeziora z wiatraka, paintball, 3 mosty linowe na brzegu jeziora, strzelnica, plac zabaw, łowisko ryb, mini zoo z lamami, tor off road,

  Folwark Łochów, zaledwie 46 km, 37 minut jazdy, od centrum Radzymina. Na miejscu: 4 domki rzemieślnicze: ceramik, piekarz, rzeźbiarz i tkacz, w których odbywają się warsztaty. A także zagroda ze zwierzętami w minii zoo m.in owce kameruńskie, owce wrzosówki, kozy polskie, kucyk szetlandzki i krówka szkocka. Galeria sztuki, prezentowane są dzieła olejne i pastele. Na terenie znajduje się także staw, wyspa pisarzy i poetów z pomostem, bajkowa aleja, zabytkowy kościół. teren należy do hotelu, w którym dodatkowymi atrakcjami są basen, kręgielnia, sala zabaw, bilard, sauna.

  Twierdza Modlin, ul. Gen. Józefa Bema 500 a, Nowy Dwór Mazowiecki, 46 km, 47 minut jazdy, od centrum Radzymina. To jedna z największych i najlepiej zachowanych twierdz w Polsce! Co można tu robić? Zaczynając od zwiedzania samej twierdzy, samodzielnie lub z przewodnikiem, korzystając z organizowanych wydarzeń, warsztatów i zlotów militarnych. Sprawdź, co ciekawego dzieje się aktualnie. A po zwiedzaniu polecam odwiedzić jeszcze niedaleką restaurację Borodino, w której oprócz tego, że można smacznie zjeść, można skorzystać również ze zwiedzania podziemi, które podobno prowadzą aż do samej Twierdzy Modlin!

  Majaland Warszawa/ Góraszce koło Wiązownej, zaledwie 45 km, 59 minut jazdy, od centrum Radzymina. Atrakcje na miejscu: karuzele, kulki, miasteczko samochodowe i strażackie, szkoła latania, fontanna, teatr, tratwa, interaktywne samoloty, aqua team playground, rollercoaster, łodzie czy totem wikingów, a także wiele innych o dziwnych nazwach.

   

  Powyżej 50 km, ale do 110 km 

  Zwierzyniec Eurostruś w Borzychach, 64 km, 53 minut jazdy, od centrum Radzymina. “To miejsce, gdzie każdy nawiąże bliski kontakt ze zwierzakami, a one są cudowne i kochane” – mowa o struciach oczywiście.

  Julinek Park w Lesznie, 62 km, 1h 6 minut jazdy, od centrum Radzymina. Na miejscu: park wodny, park linowy, wesołe miasteczko, dmuchańce, strefa animacji, plac zabaw, strefa automatów, klockarnia, mini golf, ścianka wspinaczkowa, tor tubingowy, przedstawienia cyrkowe i teatralne, strefa relaksu.

  Sady Klemensa –  w Podskarbice Szlacheckie 1, 7 km od Rawy Mazowieckiej, 108 km, 1h 32 minuty jazdy, od centrum Radzymina. To rodzinny Parkie Rozrywki i Wypoczynku dla rodzin, jak ważną rolę odgrywa przyroda. Na miejscu naturalne atrakcje, punkt gastronomiczny, amfiteatr, labirynt, karuzela, strefa leżakowania, zjeżdżalnia, trampolina, fontanna, leśny tor przeszkód uff warte odwiedzenia!

  _________________________________________________

  Szukasz innych ciekawych miejsc, sprawdź wpis lokalnej blogerki: https://www.patrycjastory.pl/ciekawe-miejsca-na-jednodniowa-wycieczke-do-50-km-od-warszawy-poznaj-9-miejscowek/ 

  Znasz inne ciekawe miejsce w pobliżu? Napisz nam, a my je dodamy!

  Loading

  0 Recenzja

  Napisz recenzję